| Nova21 a întrebat:

Am un laptop la care nu ii mai merge tastatura, nu stiu ce a patit ca ma jucam si apasam de exemplu pe Space si era ca si Enter apoi nu au mai mers deloc tastele si acum nici mouse-ul.(fara raspunsuri cu Schimba tastatura)Ce sa fac? O si nu am varsat apa suc sau alte LICHIDE

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Posibil să fi ștearsă ceva fișierele de la driverul pentru tastatură și mouse, cum ar fi un worm.
1. Scanează cu Malwarebytes și vezi dacă găsește ceva.
2. Verifică driverele, descarcă Drp.su full și vezi cu el sau de la device manager, keyboard, click dreapta properties pe ps/2
http://www.pctipstricks.com/pictures/Launching-System-Restore-in-XP.jpg

3. Folosește utilitarul System Restore, dacă mai ai vreun punct de restaurare.
Dacă ai Windows 7, click pe Start și scrii system restore.
Pentru Xp
http://www.pctipstricks.com/pictures/Launching-System-Restore-in-XP.jpg

Apoi vezi dacă-ți merge vreo dată în care să-l restaurezi.
Dacă s-a ars tastatura spre exemplu (probleme tehnice) rezolvi doar la un service.

| Nova21 explică (pentru DDCC):

S-o blocat tastele da le-am schimbat ca era in garantie

1 răspuns: