| adeia a întrebat:

cum as putea sa dezinstalez programul Ares? nu il gasesc in programe si nici nu il pot deschide insa imi apare ca si cum l/as avea.multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| adeia explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru sugestii.primele 3 metode le incercasem deja dar nu reusesc deoarece nu imi afiseaza programul in lista respectiva.se pare ca trebuie sa instalez un program de dezinstalare.am sa incerc cand am timp.o zi buna

1 răspuns: