| blackangel69 a întrebat:

Am o problema cu imprimanta.Imi tot sclipeste beculetul reprezentand cartusul color.Va spun totusi ca acest cartus inca mai are culoare si din cate stiu eu capetele sale sunt curatate.Am incercat chiar eu cu ceva spirt.Alte recomandari?

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Beculetul ala nu se aprinde in momentul in care nu mai ai deloc culoare in cartus, ci cand mai ai cam 1 sfert, ca sa te avertizeze ca e pe terminate sa ai timp sa ajungi sa-ti cumperi altul, sa nu te trezesti in mijlocul unei lucrari importante pe care o printezi la 2 noaptea, de exemplu, ca ai ramas fara tus si ramai in plop ca nu ai de unde cumpara alt tus atunci.