| XxRMRJoKeRu29xX a întrebat:

Sal,Tpu.Am si eu o intrebare:
imi puteti zice de ce imi merg jocurile greu pe laptop avand in vedere ca, cand l-am luat mergeau forte bine laptop Asus 4 gb ram Intel core i3 placa 2 gb 2, 4 ghz, 750 hdd
P.S am multe lucruri pe el
ar putea superincarcat, virusi...sau ce?
ziceti-mi va rog ce are?

7 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Asa se ntampla la toate cand este nou merge super bine dupa freo 2 ani incepe sa oboseasca. fie da memoriile erori, fie ai virusi, fie ai bad sector pe hdd, este supra incarcat
Foloseste un program de optimizat cclean iti va creste putin performanta

| Vladutzutvi a răspuns:

Pai poate ai placa video prea mica si/sau jocul/jocurile respectiv/respective cere/cer mai multe resurse(am trecut si eu prin asta si nu mi-a placut deloc. Daca ai multe lucruri pe el...ai putea sa iti faci putina curatenie, si cu virusii... poate a intrat vreun virus. Ce antivirus ai? Iti recomand: Avast!, Bitdefender sau Microsoft Security Essentials(doar pentru windows 7) astea sunt foarte bune, eu am avast, si il am si licentiat si up-datat cu tot ce are nevoie si nu mai am probleme. Baftawinking

| XxRMRJoKeRu29xX explică (pentru Vladutzutvi):

Vlad, 2gb ram 610 m nVIDIA gforce? :o

| Vladutzutvi a răspuns (pentru XxRMRJoKeRu29xX):

thinking cum a spus si onutza89, daca nu ai mai reformatat de mult pc, incearca sa il raformatezi, de cat tmp il ai?

| XxRMRJoKeRu29xX explică (pentru Vladutzutvi):

Pai de unu an sau 9-8 luni dar nu am reinstalat windows-ul niciodata nici nu l-am reformatat si nici nu l-am curatat de virusi...cred ca asta da te gandit

| YokiSuzi a răspuns:

S-ar putea sa ai prea multe aplicatii in fundal, iti poti descarca Advanced System Care 6, sau are putea avea trojanuri; descarcati Bitdefender.

| onutza89 a răspuns:

Buna! da, e supra incarcat si s-ar putea sa fie si de la virusi.incearca sa faci o "curatenie" generala si sa arunci ce nu-ti mai trebuie, si sa dai o scanare cu antivirusul. daca nu ti-ai mai reinstalat de mult windows-ul. ar putea fi si asta o solutie. sper ca te-am ajutat. funda?tongue