| alexuztu a întrebat:

am si eu o problema...Am un router edymax si vreau sa ma conectez la internet prin router.Calculatorul detecteaza routerul dar nu se poate conecta.Nu stiu ce sa fac... Dau fundita!:*love struck

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ce conexiune ai? Daca e RDS, trebuie sa configurezi routerul cu user/parola si sa setezi sa cloneze macul.

| alexuztu explică (pentru KodrutZ):

Da sunt abonat la RDS...am cautat diversi pasi de configurare dar cand scriu 192.168.2.1. chestia cu user/pw imi apare o singura data...ma puteti contacta la id:alexsiraul@yahoo.com

| KodrutZ a răspuns (pentru alexuztu):

Ia si citeste cu atentie manualul. Probabil (dar putin posibil) ca routerul tau sa nu suporte PPPOE. Daca suporta, cu siguranta ca vei gasi destul de usor setarea pentru conexiune (uita-te dupa WAN si dupa optiunea de clonat MAC-ul).

| alexuztu explică (pentru KodrutZ):

Routerul functioneaza numai k trebuie facute setarile k l-am avut mai demult si o perioada n-am mai avut nevoie de el...si acum nu stiu sal mai configurez

| KodrutZ a răspuns (pentru alexuztu):

Cum ziceam, "Ia si citeste cu atentie manualul."