| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

Sal TPU am si eu un Samsung j5 2016 si am o problema la camera foto nu mai imi salvaza pozele pe care la fac in card imi zice "nu se poate salva fisierul pe cartela sd." Am card de 32 si daca ii bag al card merge,va rog sa ma ajutati, dau funda.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-l introduci si sa-l citesti bagandu-l intr-un cititor de card, conectat la un calculator.
Daca se vede cardul, copiaza de pe el tot ce-i important pentru tine, dupa care baga-l inapoi in telefon si formateaza-l (meniul SD card, in setari).
Ai sanse sa functioneze dupa formatare (daca cartela fizica este inca buna).
Daca iti da eroare la formatare sau la salvarea pozelor, atunci cartela de memorie e defecta si se va arunca (sa nu se confunde cu cele bune).

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru Bula):

Pai am reformatat si card-ul dar degeaba ca nu imi sterge muzica si pozele dupa el.

| Bula a răspuns (pentru Schiopu_Seby_1996):

In acest caz il poti arunca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formateaza cardul!