| mihay198722 a întrebat:

Sal TPU,dau urgent funda celui care ma lamureste cu problema asta, am reinstalat windowsul azi si am vrut sa descarc placa de retea cu 3 dp net, imi arata placa gasita de acest program dar nu pot sa dai clic pe acel link ca sa mi-o instaleze.am reinstalat din nou si alt windows dar tot asa,pana acum nu am mai avut problema asta,va rog ajutati-ma, din ce cauza poate sa fie? multumesc

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Pentru ca este o arhiva auto extractibila. Foloseste Winrar, click dreapta pe fiserul descarcat - "Extract here" si te duci in interior in folderul bac32 si acolo ai un fisier setup.exe

11 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cauta driver-ul de retea dupa placa de baza si ce varianta de Windows instalezi. Lasa programele care cauta singure drivere.

| mihay198722 explică (pentru horia2012):

Placa mea de retea e broadcom netxtreme bcm 5782.am cautat driverul pe net separat dar nu l-am gasit.ma poti ajuta tu cu un link bun?

| mihay198722 explică (pentru horia2012):

De aici am descarcat si eu dar nu mi se instaleaza...

| Dixdd a răspuns (pentru mihay198722):

Incearca sa gasesti la magazin happy eu asa am facut mi-am cumparat drivere si gata problema :*

| mihay198722 explică (pentru Dixdd):

La magazin drivere?big grin

| Dixdd a răspuns (pentru mihay198722):

Da la magazin happy

| horia2012 a răspuns (pentru mihay198722):

Pentru ca este o arhiva auto extractibila. Foloseste Winrar, click dreapta pe fiserul descarcat - "Extract here" si te duci in interior in folderul bac32 si acolo ai un fisier setup.exe

| Dixdd a răspuns:

Incearca sa reinstalezi tot calculatorul happy
Placa de baza video si celelalte :* funda?

| mihay198722 explică (pentru Dixdd):

Cum sa reinstalez tot calculatorul daca nu am acces la internet? mai intai trebuie sa instalez placa de retea ca sa pot intra pe net sa descarc celelalte drivere...

| Dixdd a răspuns (pentru mihay198722):

Paii nu ai Cd? cu drivere?

| mihay198722 explică (pentru Dixdd):

Nu,nu am cd cu drivere sad daca aveam era mult mai simplu...