| cosmin612000 a întrebat:

fratimiu a varsat suc pe tastatura de la laptop nu foarte mult dar totusi tastatura s-a stricat cand apas pe vreun buton se apasa 3-4 si vreau sa o schimb se gasesc si in magazine it sau doar pe net? dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se apasa 3-4 pentru ca e inca umed locul unde ai varsat daca astepti pana maine o sa mearga normal asa a patit si soramia cand a ajuns cu laptopul la service mergea normal si inca mai merge si acum fara probleme

| cosmin612000 explică (pentru anonim_4396):

Ai avut dreptate dar cateva butoane nu mai merg

| anonim_4396 a răspuns (pentru cosmin612000):

Asta pentru ca sa oxidat sub tasta daca ai avea cunostinte minime l-ai putea face chiar si tu sfatul meu este sa mai apesi pe tastele care nu merg poate ai noroc si incepe sa functioneze.sau daca vrei sa cumperi alta tasta fie ea noua sau folosita dai o cutare pe okazii imposibil sa nu gasesti una

4 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Mergi mai bine la un service sa vada exact ce are.

| cosmin612000 explică (pentru InVisible99):

Asta intentionam sa fac maine la prima ora dar totusi se gasesc tastaturi in magazin? am si garantie la 4 ani el dar in situatia asta nu cred ca ma ajuta cu cevawinking