| eo12345 a întrebat:

ieri am dat click dreapta pe o iconita de pe ecran si open with... asa. si am pus sa zic de exemplu. Skype. si toate iconitele de pe ecran se deschid cu skype. si stiu cum sa fac sa revina la normal. va rog ajutati-ma!
Ms

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are cum, multe sunt shortcut-uri : My Computer, Recycle Bin si multe altele, astea n-au cum sa se deschida cu alt program. Ce tip de fisiere sunt alea de ai dat sa le deschida prin Skype, video sau ce sunt? Incearca sa dai click dreapta pe una din ele, apoi open with---> choose default programs. O sa ai o iconita jos de tot in care scrie Always use the selected program to open this cand of file. Debifeaz-o si da-i OK. Dai un raspuns daca ti-a fost de folos cu ceva... daca nu ia-le pe rand, fiecare iconita in parte si alege programul pentru fiecare in parte. Cum ai dat open with skype poti sa dai si open with winamp sau ce tip e fisierul ala.