| FaFaLikeYou a întrebat:

Salut am o probelmema uriasa...

Toate iconitele de pe ecran le deschide cum ce program vreau eu. Ma intreaba open with... Ce sa fac sa apara normal? Va rog ajutor. Stiu ca ce am scris nu prea ajuta. as fi facut un print dar nu mergen paint...

Deci va rog ajutati-ma, nu ignorati top...

Răspuns Câştigător
| WeAreSmart a răspuns:

happy eu tot am avut asa o problema, am deschis un file cu Notepad si deodata toate filele din PC se deschideau singure in Notepad, am dat un Restore la sistem si problema s-a rezolvat iar virusi nu aveam happy

8 răspunsuri:
| WeAreSmart a răspuns:

Spune de cand a aparut problema?
poate fi de la virusi, scaneaza cu Malwarebytes si un program antivirus, da Restore Point la momentul in care tii minte ca nu era problema, daca nu merge nimic cred ca ar trebui sa reinstalezi Windowsul sad

| FaFaLikeYou explică (pentru WeAreSmart):

Malwarebytes il am. Acum scanez. Acum iau Nod32 de la BlackBoy22.

Am primit un joc de la un prieten ieri dupa amiza(si trebuia sa il deschid cu toreent) de atunci toate trebuie sa le deschid asa.

Am sa revin cu inca un raspuns dupa.

| WeAreSmart a răspuns (pentru FaFaLikeYou):

happy eu tot am avut asa o problema, am deschis un file cu Notepad si deodata toate filele din PC se deschideau singure in Notepad, am dat un Restore la sistem si problema s-a rezolvat iar virusi nu aveam happy

| xBro a răspuns:

E clar, virusi de virusi in pc, reinstaleaza windows-ul si baga-ti asa :

1.Nod32 [ anti-virus ] http://www.eset.ro/antivirus/free-download.php

2.Anti-Malware - http://www.techspot.com/......nloads.php [ aici astepti vreo 6-7 secunde sa se porneasca download-ul

Trebuie neaparat sa ai minin aceste 2 " programe ", BAFTA!

| FaFaLikeYou explică (pentru xBro):

Malware il aveam. Nu aveam anti-virus. acum o sa il iau si incerc sa rezolv.

| xBro a răspuns (pentru FaFaLikeYou):

Sa faci si licienta pe 30 de zile happy

| WeAreSmart a răspuns (pentru FaFaLikeYou):

Nu iti recomand Nod32, l-am avut si eu si nu prea gasea virusii, iti recomand Avast

| GigiMenta a răspuns:

Este de la virusi, reformateaza pc

| FaFaLikeYou explică:

Nu nu merge. Cred ca va trebui sa il reinstalez straight face. Am sa merg undeva in oras la cineva race se pricepe...

Am sa dau si Funda...