| stragery a întrebat:

Sal TPU, in partitia C am 48 Gb iar in D 100 in C mai am decat 30MB liberi dar nu stiu din ce cauza. Nu am programe multe instalate dar nu sunt mari
sunt foldere ascunse care ocupa memoria in timp?
sau alte chesti?
mereu cand sterg ceva si vad azi 100 MB iar cand deschid maine pc vad 45 -56 si nu am descarcat nic daca ma puteti ajuta pe intelesul meu dau pamblica.

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Descarca asta de aici: http://www.piriform.com/ccleaner

Instaleaza-l, inchide toate browserele (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, etc), da click pe Cleaner (meniul din stanga), Analyze, il lasi sa iti ruleze pana la capat si apoi Run Cleaner. S-ar putea sa ai prea multe Temporary Files (eu am avut si cate 4-5 GB dupa cateva luni) de la navigarea pe Internet. Poti sa il lasi sa stearga cu incredere - cand vei scrie www... nu iti va mai apare vreo lista de sugestii, cam asta e marea pierdere.

3 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

Orice descarci de pe net se salveaza automat in "downloads" in My documents...

mai curata "my recent documents" recycle bin, si mai ai o aplicatie in control panel-performancce and maintenance-free up your disks.

| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Incearca un program de tip ccleaner care te poate scapa de multe fisiere temporare care se baga de pe net, de pe paginile pe unde umbli. Descarca aici http://www.filehippo.com/download_ccleaner/, instaleaza programul si dai ruleaza si ai sa vezi ca se sterg multi mb care sunt fisiere temporare. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie im my documents sa ai liber {aia face parte din partitia c } daca vrei sa cauti fisierele ascunse intri in my computer dai la tools- folder options-view -mai jos is niste casute bifezi show hidden files and folders sau poate ai niste virusi ascunsi fa-ti windowsu