| BMW200 a întrebat:

Sal TPU nu stiti de unde pot face rost de o extensie/adaptor pci1 pentru pci2
mai pe inteles am slot pci1 si nu am slot pci2
deci vreau un adaptor pentru acesta
Multumesc

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Ce spui tu straine"?! PCI exista in mai multe variante dar in limbajul obisnuit nu se foloseste denumirea de PCI1 sau PCI2 ci numai simplu PCI. Chiar si asa PCI2 este pentru laptopuri si nu vad la ce ti-ar folosi la un computer. Cred ca te referi la PCI-e Care se foloseste pentru placile video. Daca vrei sa ne lamurim ar fi bine sa ne spui denumirea placii de baza si ce vrei sa faci.