| iuli000 a întrebat:

Recent mi- am cumparat o tableta Lenovo Ideapad A- 3300. Nu am nici o problema cu ea inafara de faptul ca nu pot muta aplicatiile pe cardul SD. Intrebarea: cum aș putea muta aplicatii pe card?

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru a putea muta aplicatiile pe cardul sd ai nevoie de root la tableta.

| iuli000 explică (pentru Jipa95):

Daca mi- ai da si un mic ghid ar fi excelent,☺

| Jipa95 a răspuns (pentru iuli000):

Un mic ghid? Hmm sa stii ca pentru incepatori este destul de greu, + ca pirzi garantia tabletei prin aceasta operatiune.
http://www.giz.ro/software/android-root-33751/

| RaduTN a răspuns:

Gata frate cu reclama, obisnuieste-te cu ideea, nu o sa intre nimeni!

| RaduTN a răspuns:

Settings\Applications\Alegi o aplicatie pe care vrei sa o muti\Move to SD Card.

Succes wave

| Dzeko7 a răspuns:

Dai setari-aplicatii-manager aplicatii-de pe card-le bifezi si le muti. Daca nu merge fa-i un root.

| iuli000 explică (pentru Dzeko7):

Atunci te intreb : cum fac root- ul? Daca imi spui si merge primesti

| iuli000 explică (pentru Dzeko7):

Nu functioneaza