| MIB a întrebat:

Sall all! am si eu o problema cu netu` si cu boxele de la calc. Am net de la Romtelecom (Clicknet), ii din ala mobil, si atunci cand apropiu modemul de boxe, boxele incep sa emita un sunet "naspa" un fel de barait sau parait, stiu ca asta ii din cauza ca boxele interfereaza cu undele de la modem sau asa ceva, da totusi exista vreo cale sa opresc chestia asta? Toate tipurile de boxe fac asa? Multumesc!

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Da toate fac asa pentru ca exista interferente - muta boxele mai incolo.

| cLaudYu a răspuns:

Si mie imi faceau la fel, dupa ce mi-am luat cablu prelungitor usb nu-mi mai *bazaie*, dar cu cat cablul este mai lung cu atat calitatea datelor scade.

| romeoflorin a răspuns:

Pai se comporta ca tel mobil ca emite frecvente... ia un cablu prelungitor usb de vreo 2 m si pune modemul mai departe... asa vei rezolva sigur problema