| alexandrubogdan2002 a întrebat:

Sall,am o placa GeForce 210 si odata cand am deschis calculatorul rezolutia era data peste cap.Cand intru sa schimb rezolutia nu mai imi apare rezolutia monitorului (1440x900).Si cand vreau sa intru la NVIDIA control panel imi spune ..........has stoped.Am bagat si driverele la placa dar nu imi merge.Funda.Va rog ajutati-ma.

13 răspunsuri:
| DisturbeDd a răspuns:

Daca nu merge cu reinstalatul drivere-lor da un rr la windows caci ceva de genul am patit si eu si doar asa am rezolvat-o

| alexandrubogdan2002 explică (pentru DisturbeDd):

Ce inseamna rr?

| DisturbeDd a răspuns (pentru alexandrubogdan2002):

Restarttongue

| DisturbeDd a răspuns (pentru DisturbeDd):

Adica sa il reinstalezi

| pandrey a răspuns (pentru alexandrubogdan2002):

Rr=restartwinking

| alexandrubogdan2002 explică (pentru DisturbeDd):

Si cum as putea sa ii dau restart la windows? Apropo am win 7

| alexandrubogdan2002 explică (pentru DisturbeDd):

Nu as vrea sa reinstalez windows-ul.L-am reinstalat de atatea ori si nu stiu daca ar fi bine pentru procesor sa il reinstalez(sa nu il fortez).

| DisturbeDd a răspuns (pentru alexandrubogdan2002):

Restart ii dai normal cu dvd (asta daca nu merge nici o varianta cu driverele)

| alexandrubogdan2002 explică (pentru DisturbeDd):

Mi s-a intamplat mai de multe ori si cu placa video veche asa si dupa cateva zile isi revenea singura rezolutia dar acum a trecut o luna si NIMIC.

| DisturbeDd a răspuns (pentru alexandrubogdan2002):

Mi-e mi s adereglat de la un joc. incerca sa vezi care este cauza

| alexandrubogdan2002 explică (pentru DisturbeDd):

Nu stiu ce sa fac.

| alexandrubogdan2002 explică (pentru DisturbeDd):

M-am jucat crysis 2 ultima oara inainte de a mi s-e regla rezolutia.

| Seby90 a răspuns:

Reinstaleaza driverele placii video, logic.