| wLk a întrebat:

acum 3 zile am deschis dimineaţa calculatorul. şi aveam rezoluţia schimbată şi era total aiurea am schimbat-o şi n-a mai mers îmi dădea eroarea aceea pe ecran cu OUT OF RANGE. Când vreau să bag o rezoluţie mai mare. Când dau jos în bară lângă ceas să deschid placa, să setez cv..se înegreşte ecranu şi după aceea apare. Sau când dau click stânga şi dau NVIDIA Control Panel tot la fel face. Am placa video nVidia GeForge 6150SE Integrată cu 512 mb.

2 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul. Sau mai intai incearca sa reinstalezi placa video si apoi daca nu merge Windows-ul.

| iusy98 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windowsul sau driverele video