| fanyt13 a întrebat:

Sall. am o problema. la pc-ul meu cand trebuie sa il deschid trebuie sa ii scot bateria de pe placa de baza si alimentarea. ca altfel calculatorul porneste dar nu da semnal la monitor. si asa trebuie sa fac de fiecare data cand imi dau restart sau il inchid.
Ps (placa video e buna hdd bun, si am incercat si fara placa video si am schimbat si ramii) nu stiu ce sa ii fac. sad
Funda :XD

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Cumpara alta baterie de bios. si cumpara si alta sursa

| fanyt13 explică (pentru itsoft):

Am schimbat vreo 5 baterii dar e tot aceiasi situatie

| itsoft a răspuns:

Atunci in cazu aceste cumpara o altpa placa de baza man. bafta!

| Klaudiu214 a răspuns:

Scoate rami si bateria si dupa 5 min le pui la loc iar dupa iti montezi pcu-ul il bagi in priza si il lasi vreo 3 ore iar dupa ii dai drumu. daca tot asa face poti sa iti schimbi placa de bazahappy sau ar fi o varianta sa schimbi windowsuthinking