| cosmina1998 a întrebat:

Sall,am windows8 si nu stiu cum imi pot pune o poza pe ecranul pc-ului, cum se >face?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la poza respectiva.Dai click dreapta pe ea.In fereastra aparuta dai pe Set as desktop background.Ai grija la rezolutia pozei. Daca este mica iti vor apare mai multe pe desktop.

| Marys79Marys a răspuns:

Salut si eu am acelasi windows. Pentru inceput dai clic dreapta si iti apare ceva ca o pagina mai mica si jos jos scrie "PROPERTIES" dai pe el si apoi o sa iti apara ca un fel de folder si sus scrie mai multe chestii tu o sa dai clic pe Desktop si o sa iti apara pozele calculatorului sau daca vrei sa le adaugi tu cu tine dai clic pe Browse si alegeti pozele care le vrei sa le pui ecran. Bafta!