| StefaniaM a întrebat:

Sall as vrea sa-mi schimb firmware-ul la telefon. Vreau sa stiu ce riscuri exista.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca uiti cartela sau cardul inauntru, daca se ia curentul, daca lasi bateria, daca iti da o eroare la 99%, daca firmware-ul e gresit, telefonul tau pur si simplu nu are sistem de operare. E doar o placuta hardware, fara viata (software).Si de cele mai multe ori, nici nu mai poti incerca a doua oara.
Astea sunt riscurile. De asta, e bine sa inveti mai intai de la cineva si abia apoi sa incerci si tu.

4 răspunsuri:
| DyaNa1337 a răspuns:

Daca faci totul ca la carte nu exista nici un risc, eu mi-am pus cel mai nou firmware la androidul meu, prin keis

| Diavolcata a răspuns:

De cele mai multe ori este indicat sa facem update-urile pentru telefoane si nu numai deoarece acestea vin cu multe imbunatatiri si repararea anumit Bateria tine mai mult acum, inainte se consuma destul de repede.
riscurile sunt minime (dar sunt), daca te asiguri ca e firmware-ul corect.
De o
Exista doar riscul sa-l faci sa nu mai mearga. In caz ca nu stiai, internetul este mobilat in proportie de 99% cu idioti, care habar nu au despre ce vorbesc. Principala lor ocupatie este sa atraga atentia asupra lor prin orice mijloace.
Exista doar riscul sa-l faci sa nu mai mearga. In caz ca nu stiai, internetul este mobilat in proportie de 99% cu idioti, care habar nu au despre ce vorbesc. Principala lor ocupatie este sa atraga atentia asupra lor prin orice mijloace. Ca atare te-ar sfatui sa faci upgrade de firmware si la o lopata.
Sa faci upgrade de firmware la un HDD e o tampenie
Succes! Funda?

| ZeHelp a răspuns:

Nu cred ca exista riscuri, doar imbunatatiri majore!

| strangesura a răspuns:

Te referi la un rom customizat sau un simplu update? Oricum, ambele au riscuri. Pe deo parte, custom romul iti anuleaza garantia, nu este stabil, insa ofera o performanta mult mai buna dispozitivului. Desigur, si updateurile oficiale pot aduce bugurile lor. In general este bine sa verifici pe internet cum arata, functioneaza si lucreaza updateul.