| anonim_4396 a întrebat:

Sall ...as vrea sa va intreb am descarcat un program free trial adica cu bani dar nu-s tiam inainte acest lucru... mi-a aprut ca daca accept 19 dolari si nu stiu ce si eu am dat pe toate butoanele de-acolo erau trei product key, buy now, si ok. eu am dat ok sami dispara aia de-acolo ...eu acum sper ca nu am dat ca accept sa platesc adica mie imi o sa imi vine factuar de la naet plu s suma aia acum sau ca sa platesti orice program trebuie sa dai contul bancar eu asa stiam? va rog ajutati-ma. mi-e frica ca am dat ceva gresit si am cumparat programul! astept raspuns. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| girlxx21 a răspuns:

Nuu stai linistit nu-ti vine factura acasa laughing. free trial inseamna o perioada anume cat poate fi folosit programul in mod gratuit. Trebuie sa-ti cumperi licenta adica poduct key cum ai spus tu...plata se face printr-un card bancar sau prin intermediul telefonului mobil.

| MissCamelia a răspuns:

N-are cum sa-ti vina pe factura de la net. eventual iti venea pe card daca dadeai nr lui.nu o sa-ti vina factura incarcata, ce lagatura are providerul tau de net cu firma care face resp program, care probabil ca e si din alta tara

| YepIsSuspended a răspuns:

Uite, programul este trial(in primul rand)
Si in al doilea rand, pentru. a plati pe un site ceva, trebuie sa bagi numarul de card!

| deanda a răspuns:

Programul e free trial ( descarci programul gratuit cu anumite restrictii plus o perioada de timp in care te poti decide daca iti place respectivul program sau nu si dupa terminarea perioadei nu il vei mai putea folosi ). Pentru a-l descarca in intregime intr-adevar trebuia sa te intrebe de adresa la care stai, de numarul cardului, sau de plata, cum vrei sa o faci (prin ramburs, card de credit) deci stai linistit/a nu vei plati in plus la factura.

| VladRO a răspuns:

Trebuie sa dai contul bancar, sau adresa ta, altfel nu ai nicio sansa sa fi cumparat programul respectiv happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Linistit, nu platesti nimic...doar daca ai dat contul de card sau ceva, plus ca trebuia sa dai adresa, si mail de confirmare, daca dadeai buynow atunci te ducea pe o pagina de net unde iti cerea bani... totusi data viitoare, grija mare pe ce apesi. Bafta!