| Crysty1996 a întrebat:

Sall care este mai bun intel core i5, i3 sau duoal core si va rog sa imi spuneti cate nuclee au fiecare dintre procesoarele mentionate Fundaa!

Răspuns Câştigător
| tntmihai a răspuns:

Clar i5, urmat de i3 apoi dual core... i5 si i3 sunt pe 32 nm, deci racire mai buna, temperaturi mai mici, overclock mai bun, performanta mai ridicata...etc

4 răspunsuri:
| ScorpionScream a răspuns:

I5 - 3 nuclee
I3 - 2 nuclee

I5-ul fiind mai nou, are mai multe tehnici de racire(ex: turbina de apa)winking Bafta, dar si I3 e bun (duce multe, si nu prea face overclock)

| tntmihai a răspuns:

laughing ma faci sa rad scorpion...3 nuclee la i5 laughing hahah mai bine taceai, filosof erai

| tntmihai a răspuns:

Procesoarele Intel i3 au 2 nuclee.
Procesoarele Intel i5 au 2 sau 4 nuclee.
Procesoarele Intel i7 au 4 sau 6 nuclee

| xDeadAngeL a răspuns:

Mda... acum a parut si Intel pentium tongue