| śĩĿṽịṻ a întrebat:

Sall dau FUNDA! baieti eu am procesor""" AMD Phenom 2 x4(4 nuclee)si 3, 21 ghz B50""" iar Intel Core i7 are tot asa 4 nuclee da el are 2ghz si ceva si care e mai bun al meu sau i7?

Vreau sa-mi spuneti sa-mi dovediti care este mai bun sunt curios,

7 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Care i7? De generatie veche? Sau 2600k?

| vali1985 a răspuns:

Cel cu 3, 21 ghz este mai bun. Spune si placa care o ai?

| śĩĿṽịṻ explică (pentru vali1985):

Pai placa de baza""Asus m5 a78l le""

| vali1985 a răspuns:

Ma refer la placa video.

| śĩĿṽịṻ explică (pentru vali1985):

A pai asta """" msi GeForce gtx 460 1GB DDR5 256-bit

| śĩĿṽịṻ explică (pentru śĩĿṽịṻ):

Merge gta 4 fara probleme,, cu tota grafica la maxim

| Georgicuță a răspuns:

Intel Core i7 deoarece este o generatie mai noua. Daca ai un procesor single core 3. 0Ghz e mai slab decat un dual core 2. 0Ghz sa stii.Mai ales ca Intel Core i7 merge si mai bine pe Windows pe 64 biti.