| TheDarkDragon a întrebat:

Sall, ce slot are placa video Intel (r) g33/g31 express chipset family? Adica AGP sau PCI-E?

13 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Placa ta Intel este integrata in placa de baza asa ca nu are nici un slot.

| TheDarkDragon explică (pentru Intruder19):

Inseamna ca nu se poate schimba?

| Intruder19 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Placa video nu se poate schimba DAR se poate adauga una dedicata in slotul AGP/PCI-EXPRESS atasat pe placa de baza.

Daca mi-ai spune ce placa de baza (model exact) ai te ajut sa afli ce slot ai.

| TheDarkDragon explică (pentru Intruder19):

Nu stiu cum sa aflu pe placa de baza am, dar eu vreau o placa mai buna, ca nu imi merg jocurile faine pe ea.

| TheDarkDragon explică (pentru Intruder19):

Asus P5KPL-AM SE asta e placa de baza

| Intruder19 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ai slot PCI-EXPRESS x16 pe care poti pune orice placa video actuala.

| TheDarkDragon explică (pentru Intruder19):

Si cam cat costa un NVIDIA G-force?

| TheDarkDragon explică (pentru Intruder19):

Si sigur pot pune orice placa? Ca nu am chef sa imi iau o teapa.

| Intruder19 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Daca ai buget poti pune orice placa. Nu ai ce teapa sa iti iei.

| TheDarkDragon explică (pentru Intruder19):

Pai nVIDIA geforce cat costa? Ca nu vreau cea mai buna placa, una medie sa imi mearga macar assassin's creed 1

| Intruder19 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Daca ai cel putin un Intel core 2 duo de 2, 5 GHZ si 2 GB de ram poti lua asa ceva http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/ dar daca poti mari putin bugetul iti iei asa ceva cu care poti juca ceva jocuri:
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| TheDarkDragon explică (pentru Intruder19):

Pai am Inel celeron 2.50 GHz