| MariusSYK a întrebat:

Sall! Daca am o placa de baza de la MSI model MS-7529 ce tip de placa video se potriveste (DDR2 sau DDR3) astept raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Dupa cum vad eu, placa ta de baza are slot pci-express, deci merge si ddr2 si ddr3 si ddr5
PS: Ia o placa video cu ddr5 este mai buna, mai rapida, si iti aduce mai multe fps in jocuri fata de ddr3 care e destul de lenta pentru 2013
O recomandare pentru 1366x768 este radeon hd 7750 1gb ddr5 128 bit, duce aproape orice joc pe rezolutia aia la ultra high

1 răspuns: