| iianapikiki a întrebat:

Sall i-mi puteti spune si mie cum pot activa wireless-ul la un lenovo 3000 n200

1 răspuns:
| Gabryel32 a răspuns:

Trebuie sa te conectezi/sa creezi o conexiune wirelessbig grinaca ai windows xp:Windows XP: Start → Connect To → Arata toate Conexiuni. Selectaţi "Wireless Network Connection" prin clic-dreapta pe ea şi selectând Sub tab-ul General "Properties"., În fereastra principală, veţi vedea Derulaţi în jos pentru a vedea "Conexiunea utilizează următoarele elemente." Dacă "Internet Protocol (TCP / IP) "este în listă. Dacă nu este, faceţi clic pe "Install" buton şi apoi "protocol." Veţi vedea "Internet Protocol TCP / IP" în listă şi poate evidenţia şi faceţi clic pe OK pentru ao adăuga. (Dacă vedeţi "Microsoft TCP / IP versiunea 6", în listă, este bine să îl adăugaţi ca şi.) Înapoi în caseta de dialog Proprietăţi, defilaţi în jos şi să găsească "Internet Protocol (TCP / IP)" în listă. Highlight-l şi apoi faceţi clic pe butonul "Properties" "se obţine automat o adresă IP". şi "Obtain DNS adresa serverului automat" ar trebui deopotrivă să fie verificate. faceţi clic pe OK pentru a închide dialogul, şi apoi, pentru rezultate mai bune, reporniţi PC-ul. Când se reporneşte, conectaţi la reţea, şi ar trebui să poată naviga pe Internet.,
Windows Vista:Start → reţea → Centru reţea şi partajare (sau pe Start → Panoul de control → Centru reţea şi partajare) → Gestionare conexiuni reţea. Click dreapta "Wireless Network Connection" şi se procedează după cum este descris mai sus pentru Windows XP.
Windows seven:Windows 7: Start → Control Panel → Reţea Vizualizare stare şi Activităţi → Setări adaptor Schimbarea → Conexiuni în reţea wireless. Clic dreapta pe Proprietăţi, apoi paşii sunt aceleaşi ca şi în Vista şi Windows XP.
În fiecare caz, amintiţi-vă să facă aceleaşi etape (activaţi automată a IP şi DNS) pentru Internet Protocol versiunea 6, precum şi înainte de a salva şi repornirea.

Să sperăm că, la acest moment, toate computerele vor putea să se conecteze la router şi acces la Internet. Suntem pregătiţi pentru a începe de înfiinţare a reţelei.O seara placuta!