| CuloriHD a întrebat:

Sall....ieri am instalt windows 8 si am intrat pe un site sa vad ce drivere imi mai trebuiau ...mai imi trebuiau 2drivere, le-am instalt si cand am vrut sa intru sa joc minecraft imi apare o fereastra de la java in care imi zice ca placa video nu e buna sau ceva de genu.Am cautat eu pe net driver placa video pentru windows8 dar nu am gasit nimic. Plzzz ajutati-ma dau funda+vot

4 răspunsuri:
| Killer32 a răspuns:

Nu se intampla nimica si eu am windows 8 chestia este ca mie imi merge minecraft tot ce este trebuie sa instalezi java iti dau siteul si il instalezi http://java.com/en/download/index.jsp

| CuloriHD explică (pentru Killer32):

Java il am instalat da nu merge sa intru in joc apare o pagina si spune ca nu merge din nu stiu ce cauza are probleme la placa video

| Fattall a răspuns:

Incearca cu 3DChip si iti bagi driverele acolo

| DannyBK a răspuns:

Pai trebuie sa instalezi ultima versiune java si sa intri in %appdata% si stergi. minecraft dupa te duci pe siteul asta (http://www.minecraft-romania.com/......t-t6.html) dai in jos si e scris cu rosu intai sa descarcam setupul de aici si apesi pe mirror il instalezi si iti va merge 100% am avut si eu asa eroare! pls funda is nou pe TPU azi m-am logat:D