| lizzaa a întrebat:

Ok deci am o problema cu un computer. Am vrut sa instalez o versiune actualizata a driverului placii video si dupa aceea nu am mai putut intra in windows; nu pot trece de log on.
Sa incepem cu inceputul: am cautat la dxdiag, am luat modelul placii, am descarcat ultima versiune de driver si l-am instalat. (tin sa mentionez ca l-am luat de pe un site destul de serios de unde am mai luat drivere, si am luat versiunea pentru XP 32 bits - deci pentru sistemul de operare bun; de asemena l-am instalat direct, fara sa scot driver-ul precedent). Mi-a cerut restart si totul a parut ok, a aparut ca se incarca windows-ul, am bagat parola (e pe user parolat) si a intrat in windows, totul normal. L-am lasat putin sa se incarce dar cum am dat click pe ceva mi s-a blocat si a trebuit sa il opresc pana la urma fortat din buton.
Eh acum apare problema. cand l-am pornit, nu a mai intrat normal la partea unde bag parola, imi apare schimbat si nu pot trece mai departe.
Adica, de la ceva de genul : http://2.bp.blogspot.com/......screen.gif
Acum imi apare ceva de genul: http://i.stack.imgur.com/IQwNb.png
Introduc user name si parola si si apare ca se incarca, aud sunetul acela de pornire al windows-ului dupa care in loc sa intre pe desktop se aude sunetul de inchidere si revine la fereastra de log on.
Am incercat sa-l deschid pe optiunea "last known good configuration" dar nimic, iar cand incerc pe Safe Mode imi da restart :/ ( astea ar fi solutii pe care le-am gasit pe net )
Ce as putea face? Care e cauza? E vina driver-ului?
Nu as vrea sa reinstalez windowsul. deci.

P.S. Am instalat o versiune a driver-ului si ieri, dar se pare ca aceea nu era cea actualizata. Tot asa dupa restart s-a blocat imediat si apoi dupa mai multe restart-uri si opriri-porniri si-a revenit... chiar nu inteleg ce ar putea fi.

Mersi!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Parerea mea este ca driver-ul nu e compatibil cu pc-ul tau si ai 2 variante : 1-intri cumva cu safe mode si restaurezi pc-ul la o data anterioara
2- reinstalezi windows-ul. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat