| FreeBSD a întrebat:

Sall!
Imi poate face cineva o configuratie pentru un pc gaming (sa mearga nfs mw, the run, gta iv) care sa coste pana in 900-1000ron, fara monitor, mouse, tastatura, si hdd.
Configuratia sa fie pe pcgarage (din piese)
Care face cea mai buna configuratie, si imi da si mai multe detalii despre ce jocuri poate rula, primeste funda!
URGENT!

4 răspunsuri:
| hzbjxjczksnfb a răspuns:

Sall pai 1 gb video processor Intel dual core ram 4 sau 2 gb sursa 450 w placa de baza gigabite poti juca orce joc si la preturi uita te pe pc garage si sa nu depaseasca de 150-200 lei piesele si carcasa ti o alegi tu sau iti dau eu una la 50 lei audi tapana

| Dumitru_Florin_1994 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei un Intel quad core 2. 6ghz minim sau in amd phenom x4 3.4ghz special pentru jocuri (costa in jur la 4 mil)o placa video de minim 1gb cel putin 256biti sau chiar mai mare iti trebuie grafica o sursa 500w x2 sau 450 reali un 4-8gb ram si astea face cam 10milioane dar daca cauti mai bine si le iei SH gasesti i3 la configuratie sau tot amd ceva bun si dai tot 10mil gasesti pe net Olx tocmai cauta gasesti gaming

| ULET a răspuns:

Pentium jocurile astea it trebuie cam 4gb ram si o placa video decentav

| KodrutZ a răspuns (pentru ULET):

Mdah, si sa nu uitam si de procesor. Am incercat, dar da mereu cu virgula. Mai trebuie adaugati MACAR 500 RON.