| Khero a întrebat:

Sall lume! am si eu niste intrebari : 1) azi mi-am facut windows-ul si nu am driverele, imi puteti da un program care imi cauta driverele singur si mi le si downloadeaza? 2) la undele programe cand incerc sa de deschid imi da invalid memory less... ( sau geva de genu), si stiu cum trebuie sa le fac dar acolo la compatibility nu exista windows 7, sunt alte tipuri de win... SUGESTII? Asi fii foarte recunoscator

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Intra in start, apoi click pe Run si apoi scrie dxdiag.
Ok, ok, ok la tot ce-ti apare si citeste acolo ce-ti trebuie.
Dupa aceea zi-mi si-ti dau siteurile de unde sa dei drivere.
Totusi windows updates iti downloadeaza updateuri si drivere fara voia ta si le instaleaza automat. E o setare.

11 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Intri in Control Panel si dai Security Center. Activeaza-ti automatic updates si primesti totul pe tava.

| Khero explică (pentru ErrorFound):

E deja selectata optiune aia dar tot nu imi cauta driverele... crying

| ErrorFound a răspuns (pentru Khero):

Ce placa video ai?
Ce placa de baza ai?
Ce placa audio ai?

| Khero explică (pentru ErrorFound):

Tocmai asta e problema ca nu stiu...

| Khero explică (pentru ErrorFound):

Mersi frate am cautat acolo si dupa aceea le-am cautat euwinking, dar mai am o intrebare in materie de informatica. eu dc nu pot sa modific nici o setare la win? nici macar iconitele de pe ecran, de mut si daca dar rr imi apar ca si cum nu leas fii mutat

| ErrorFound a răspuns (pentru Khero):

In cazul in care rr=restart:
Nu ti se salveaza setarile fiindca windows-ul nu s-a inchis bine ultima data. Daca il restartezi el nu are timp sa salveze ultimele modificari. Daca are, se axeaza pe documente si alte chestii importante, nu pe iconitele de pe ecran.

| Moshoo a răspuns (pentru Khero):

Ai nevoie de un windows curat, cele aranjate au personalitatea lor, adica a celor care le-au "tunat".Un windows 7 curat se instaleaza repede si nu are nevoie de drivere.

| Khero explică (pentru ErrorFound):

Am dat ex iconitele dar nu mi se salveaza nici setarile de la skype sau alte programe.

| ErrorFound a răspuns (pentru Khero):

Atunci nu stiu, s-ar putea sa ai probleme cu Windows-ul in sine.
Ai avut incidente cand l-ai instalat?

| ErrorFound a răspuns (pentru Khero):

Intra in start, apoi click pe Run si apoi scrie dxdiag.
Ok, ok, ok la tot ce-ti apare si citeste acolo ce-ti trebuie.
Dupa aceea zi-mi si-ti dau siteurile de unde sa dei drivere.
Totusi windows updates iti downloadeaza updateuri si drivere fara voia ta si le instaleaza automat. E o setare.

| dodorzv a răspuns:

Driver Genius
e foarte bun. Lasa-mi adresa de mail si iti trimit eu cu licenta daca nu gasesti pe net