| anonim_4396 a întrebat:

Sall lume
am un renault megane 2 1.5 dci 207
i-am schimbat distributia filtrele de ulei placutele de frana filtrul de motorina si tot scoate fum albastru la pornire la rece
are 62.000 de km si la un logan 1.5 dci la 150.500 km nu scoate fum la pornire
dc?
si scoate si gaze dar asta stiu ca e normal
dar scoate putin fum albastru (cateodata putin mai mult)este fro defectiune grava? trebuie s-o schimb neaparat? sau s-o las asa?
dezvolta acelasi demaraj si la rece cand scoate fum si la cald
si fum se vede in oglinda la 200 de km facuti tocmai la 4 mii si ceva de turatii
si mai scoate un pic (nu se vede in oglinda mi-a spus un prieten)cand dau viteza inferioara scoate putin fum albastru?
trebuie sa ii fac ceva?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea sa manance si un pic de ulei happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai uite cand am schimbat uleiul nu era niciun gram lipsa
si scrie level corect cand pornesc motorul

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai incercat sa intrebi la un mecanic?

| valentino52 a răspuns:

Ai facut recent revizia? laughing Eu acum am facut-o tot pe un Megane la 60 000 si numai probleme am de atunci.

| anonim_4396 explică (pentru valentino52):

Pai asta tot scoate fum la pornire si alimentez mereu de la rompetrom

| MrPink a răspuns:

Nu intelegi ce jaf ai? cand o sa te trezesti la realitate?

| Johnweed a răspuns:

Norocosule...