| anonim_4396 a întrebat:

Sall lume!
ce va place mai mult?
renault megane 2 sau renault megane 3?
mie mise pare horror megane 3
volanul si botul plagiat
este de laguna 3.
iti mananca consum degeaba
este mult mai scump si la fel de dotat
infara de benzina unele megane-uri 3 pe benzina au 6 trepte la megane 2 is mai rare ce-a mai mare diferenta este ca megane 2 este fab. in Turcia si megane 3 in franta.

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Pe langa faptul ca ai gresit categoria...
Sunt exact aceeasi masina, in afara de desing, care nu este relevant. Conteaza partea tehnica, care a ramas la fel, consumul a ramas la fel, performantele au ramas la fel si pretul este care este, Renault trebuie sa aiba si ei profit, sunt o firma, totusi.
Si nu te poti plagia pe tine insuti. Nu poti spune ca au copiat ceva de la Laguna, este normal, este masina lor, este linia lor de desing, asta este ideea.

| anonim_4396 explică (pentru CapitanuSemafor):

Am intalnit tepe
care unu nu sa mai uitat la spatele masinii si credea ca e laguna model mai nou si cand a vazut megane.
a facut crize
deci nu este bun
te mananca consumul
si megane 2 are si un demaraj mult mai mare si botul original!
megane 3 este varza!

| CapitanuSemafor a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa concluzionezi ca o masina este varza trebuie ca pe langa practicalitate si desing si motorul, toata partea tehnica sa fie varza. Si Megane 3 nu face asta. 2-ul nu este suprem, nici 3-ul. Ambele au multe asemanari, fiind aceeasi masina in materie de parte tehnica dar fiecare are mici diferente care le individualizeaza si produc niste diferente, in materie de desing, greutate, spatiu interior etc. Dar nu sunt atat de multe diferente incat sa castige una dintre ele...

| anonim_4396 explică (pentru CapitanuSemafor):

Am zis eu ca megane 2 este suprem? parerea mea este ca megane 3 este un model horror cand trece unu pe langa ea si se uita la bord zice:ooo ce laguna o fi asta? si cand se uita in spate zice ca este megane si motorul nu este facut sa traga
megane 2 este facut si pentru viteza demaraj etc cat si pentru munca dar megane 3... doar pentru viteza
megane 2 prinde suta in 10, 5 sec (la mine)si la un mdoel 1.5 si 110 cai megane 3 prinde in 11, 2