| DaniTDCI a întrebat:

am avut windows 81. in partitia D, iar acum mi-am instalat windows 7 in partitia C, cum fac sa sterg windows 8.1 ce se afla in D? am intrat in run si am scris msconfig si l-am dezactivat din boot menu,dar se pare ca nu ma lasa sa formatez partitia, ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ce a spus utilizatorul de mai jos, intra cu F8 in safe mode, si de acolo incearca sa formatezi partitia, si apoi daca nu merge nici acum, instalezi din nou windows 7 si asigura-te ca vei formata partitia D.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formatezi partitia dupa ce intri pe windows 7, formatezi D-ul, prin click dreapta format, nu are cum sa nu te lase, ce eroare iti apare?

| DaniTDCI explică (pentru anonim_4396):

Imi apare "Windows was unable to complete the format"

| DaniTDCI explică (pentru anonim_4396):

Intru in windows 7 setup si ii dau sa formatez partitia, fara a reinstala windows-ul, va multumesc pentru raspunsuri

| Robert2580 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau mai poti folosi cd cu windows sa stergi partitia D, ramanand spatiu gol, iar cand intri pe windows dai la disk management si iti faci o partitie noua happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert2580):

Asta a si spus ca face.

| DaniTDCI explică (pentru anonim_4396):

Am incercat cu cmd si zice ca nu am destule drepturi de a face asa ceva, adica de a formata, sper sa mearga din windows setup, acum incerc

| DaniTDCI explică (pentru anonim_4396):

Nu merge, nu imi arata meniul ala dea formata, de a creea o partitie noua, imi arata doar unde vreau sa il instalez, nu stiu ce sa mai fac,,

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Auzi, dar tu bootezi macar windowsul dupa ce dai restart si nu di my computer.
Odata ce bagi dvd/stickul cu windows 7, ii dai restart la pc, F10 sau F12, dai pe stick/dvd ce ai tu, lasi sa se incarce meniul, si apoi imposibil sa nu iti apara formatare/creare partitie/stergere partitie, daca nu iti apare, inseamna ca windowsul care il ai tu nu functioneaza in parametrii normali.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Exact ce a spus utilizatorul de mai jos, intra cu F8 in safe mode, si de acolo incearca sa formatezi partitia, si apoi daca nu merge nici acum, instalezi din nou windows 7 si asigura-te ca vei formata partitia D.

| WxRo a răspuns:

Start - run - cmd - format d: /q

| Robert2580 a răspuns:

Intra pe win 7 in safe mode si acolo formateaza partitia, asa ar trebui sa iti dea voie!