| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat windows xp pe pc-ul unui prieten si l-am instalat pe E. Acum el are 2 windownsuri. Cum sterg/formatez windows-ul din partitia C?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Era mult sa dea si amicul tau 50 de lei sai instaleze cineva un windows sau macar sa se uite la un tutorial video pe net, windowsul se instaleaza in C NICIODATA IN D, E etc desi reinstleaza totul si da formateaza totul din nou si creaza o noua partitie c in care bagi windowsul

| Seby90 a răspuns (pentru RAY):

E de ajuns sa bagi cdul si sa ai cunostinte minime de limba engleza... Serios, nu rocket science.

| RAY a răspuns (pentru Seby90):

Da clar, pe mine engleza m-a ajutat mult

| neutrino a răspuns:

Cu CCleaner.

| K0sti a răspuns:

Simplu, cu format!

| Seby90 a răspuns:

1 de ce instsalezi xp?
2 de ce instalezi windows fara sa stii ce faci?

Ca raspuns, nu te baga sa "repari" pc-ul altora daca nu te pricepi nici pentru tine.

| RAY a răspuns (pentru Seby90):

Un raspuns execlent felicitari

| NimeniSiAtat a răspuns:

Il reinstalezi din nou. Ca sa il stergi pe celalalt dai format la partitie si ca sa pui windowsul tot in E (desi lumea il pune in C) lasi selectata partitia E

| RAY a răspuns (pentru NimeniSiAtat):

Radacina hardului e in c nu in e

| SilvianG a răspuns:

1.Bagi cdu-l în unitate.
2.Dai restart apăsând f11 pentru a citi cdu-l sau mă rog cum ai făcut tu.
3. Apeși orice tastă să îți intre cd-u etc.etc până ajungi la chestiile alea Install / format etc.
4.Dai format a 2 a parcă era și dai pe partiția în care se afla windowsul care acum e în nefolosință; 3.

Fundiță; 3?