| TinKodeRomania a întrebat:

Am doua windowsuri in PC windows 7 si windows xp.Cand pornesc PC imi apare sa aleg windowsul.Cum sa fac sa intre direct pe windows 7 fara sa reinstalez windowsul?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Http://neosmart.net/download.php?id=1
succes si grija mare la ce strici!
Sau folosind un dvd de windows 7, pui dvd-ul in untiate, dai boot, dai reapir, deschizi cmd-ul de la repair si scrii bootsec /fixboot si bootsec /fixmbr.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sterge xp-ul.

| horia2012 a răspuns:

Orice ai face, poti genera niste erori destul de serioase in sectorul de boot.
Daca nu mai ai nevoie de XP, instaleaza W7, stergi si formatezi partitia cu XP si ai scapat de probleme.
(nu fa prostia sa stergi XP asa cum vad ca te invata pe aici).

| TinKodeRomania explică (pentru horia2012):

Dar cu asta am problema da messu tau ca nu stiu sa instalez

| Iwao a răspuns:

In win 7, in caseta de cautare scrii: msconfig/boot/clic pe win7, sub el clic pe set as default/apply/ok/restart. Daca doresti sa renunti la xp, clic pe acesta/delete/apply/ok/restart/stergi folderul xp din C.