| DaNyEl64 a întrebat:

Sall TPU! Am internet prin romtelecom...modem speedtouch 330
As dori cum fac sa se conecteze automat la internet? Folosesc sistemul de operare: Windows xp
Funda

Răspuns Câştigător
| nustiunustiu a răspuns:

Si eu am modem exact ca al tau, si sunt in situatia ta.
Nu cred ca se poate activa automat.
Funda?

3 răspunsuri:
| mk_3564 a răspuns:

Salut!
Modemul Speedtouch 330 are conectare doar prin USB, din cauza asta conectarea nu se face automatic. Pentru conectare automata este necesara conectarea LAN.

| Liviutz98 a răspuns:

Cum adica automat la internet? Ai internet explorer? Daca ai, dai tools, internet options si vezi ca acolo e un site, scrie www.google.ro, Daca nu ai internet, dai click dreapta pe desktop, new shortcut, si scrie acolo www.google.ro, si seteaza sa apara pe desktop. Succes. Funda?

| Liviutz98 a răspuns:

Pai sa se conecteze la internet, trebuie sa ai cablu legat, si cablurile bagate in modem care trebuie, si asa merge.