| AlexIonut2013 a întrebat:

Am o imprimanta Canon mg2450 noua. Dupa ce am reincarcat cartusul color, nu mai printeaza culoarea galben.Ma poate ajuta cineva cu o solutie?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Exista optiune de clean cartrige, de ce nu o folosesti? Ti-e rusine? Daca nici dupa asta nu merge, poti sa-l arunci!

| AlexIonut2013 explică (pentru K0sti):

De fapt nu stiam de ea spune-mi mai multe te rog.

| K0sti a răspuns (pentru AlexIonut2013):

Ai carte, ti-a dat-o producatorul! Citeste-o, ca de aia o ai!

| AlexIonut2013 explică (pentru K0sti):

Am facut clean ce nu am spus e faptul ca cartusul nu e uscat pe servetel se imprima culoarea galbena totul e in regula doar ca nu iese la print

| K0sti a răspuns (pentru AlexIonut2013):

Cartusul are pe interior niste rezistente de preancalzire a cernelei. Cateodata alea se mai duc, unele. Mai ales cand ramane cartusul fara cerneala si se continua listarea. Se supraincalzesc si se ard. Exista o simbioza intre acele rezistente si cerneala, dar intram prea mult in amanunte!

Mai da-i 2-3 clean-uri, daca nu merge nici dupa...asta e!