| Broadband a întrebat:

Sall tpu.am o nedumerire...am primit o chestie cand am intrat pe youtube ca am postat o melodie si mi-au facut reclamatie sau nu stiu cum sa va zic.pot sa-mi blocheze contul de youtube? am sters melodia respectiva...

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai un copyright claim, nu iti da decat un avertisment. Odata ajuns la 3 claim-uri, contul o sa fie disabled. Uita-te la:
http://www.youtube.com/watch?v=InzDjH1-9Ns

1 răspuns:
| shhhs a răspuns:

In cazul in care melodia sau filmuletul respectiv are drepturi de autori specifice, asta poate afecta starea contului tau sau a filmuletului respectiv.
Daca ai primit ''reclamatie'' si ai sters mai apoi continutul pentru care ai primit-o poti sti ca nu vei mai lua ban. happy