| geoco93 a întrebat:

Salut, am un canal de Youtube pe care postez diverse chestii dar mai fac si live'uri in timp ce ma joc pe ps4 dar acum numai pot face am observat ca mi-a fost blocata posibilitatea de a face live'uri de cei de la Youtube, nu inteleg de ce am avut vreo cateva clipuri blocate pentru drepturi de autor din cauza unor melodii dar unele le-am sters la altele am scos melodia respectiva in reclamatie mi se spunea ca contul meu nu va suferi nici o problema, acum nu stiu ce sa fac nu gasesc nici o posibilitate sa iau legatura cu cei de la Youtube, cine ma poate ajuta, multumesc!

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Daca ai mai multe avertismente in privinta dreptului de autor, este posibil sa ti se stearga contul de Youtube. Ai grija, cu astfel de chestii nu este de gluma, poti chiar sa platesti si amenzi, daca incalci drepturile de autor.
Si mie mi s-a sters un videoclip din cauza drepturilor de autor, si imi spunea ca avertismentul o sa dispara peste 30 de zile, daca nu o sa mai incalc iar drepturile de autor, iar daca il incalc de mai mult de 3 ori in nu-stiu-cate-luni, contul o sa imi fie blocat, sau chiar sters.

| geoco93 explică (pentru Mayhem666):

Nu am primit niciodata avertismente de genul mereu mi se spunea ca nu trebuie sa imi fac grijii deoarece nu afecteaza contul, acum nu stiu, dar ai idee o sa mi se dea inapoi dreptul de a face live?

| Mayhem666 a răspuns (pentru geoco93):

Nu stiu, ca eu nu fac live-uri, deci nu ma pricep la partea asta, scuze.