| Anonim420420 a întrebat:

am si eu o problema, incerc sa ma conectez cu laptopul la tv, pe pc imi apare ca este conectat si al doilea monitor adica tvul, daca tin hdmi conectat sunetul nu se aude nici in pc, nici in tv. Am reusit mai demult sa-l conectez dar acum nu mai reusesc, ce as putea face? P. S nu e de la cablu, nici de la tv, e ceva de la software, sa schimb rezolutia sau ce sa fac? Pls help

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca scoti cablul hdmi din laptop si revine automat sunetul, atunci inseamna ca "cineva" il mananca.
Poate fi un scurtcircuit pe traseu (cablu, mufele din TV sau laptop).
Incearca cum se comporta cu alt televizor si cu alt cablu hdmi.

| AlexPrivistirescu a răspuns:

Incearca sa-ti dai update la drivere