| AlexIonut2013 a întrebat:

Am o placa de baza P4M90-M7 versiunea 1.0 imi poate spune cineva cati ram suporta fiecare slot (de ram) si cat suporta in total. Iar pentru o placa video de 128 mb cam ce procesor s-ar potrivi de peste 2ghz?

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Placa aceasta suporta 4 GB RAM, si poti pune fie 2 placute de cate 2 GB, suportand dualchannel, sau poti pune o singura placuta de 4 GB, doar DDR2. Ca procesor cred ca poti adauga uunl dintre urmatoarele, acestea fiind suportate de placa ta de baza: Intel® Core™2 Duo Processor
Intel® Pentium® Dual-Core Processor
Intel® Pentium® D Processor
Intel® Pentium® 4 Processor
Intel® Celeron® D Processor
Intel® Celeron® Processor 400 Sequence
Maximum CPU TDP (Thermal Design Power) : 95Watt