| BossuBonusat a întrebat:

am o problema
local disk (Chappy plin si abia am reinstalat windosul ce pot face
ca sa nu fie plin n-am nimic in el decat ce e necesar pentru windows ajutati-ma va rog.
Dau fund vot

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Dezinstalezi programele nefolositoare pe care le-ai instalat acolo si dupa iei un program de clean precum cc cleaner si cureti happy

| BossuBonusat explică (pentru Eduard619):

Am sters programele nefolositoare

3 răspunsuri:
| DJBlade69 a răspuns:

Faci ce ti-a zis Eduard619 sau cand iti reinstalezi windowsul partitia C o faci mai mare. Probabil ai setat prea putini GB pe C si mai multi pe restul.

| awarepresent a răspuns:

Partitia s-ar putea sa fie prea mica sa poata stoca instalarea, driverele plus programele utile tie. Dar, s-ar putea sa fi ramas o copie a windows-ului vechi, stergerea lui s-ar putea sa-ti cauzeze ceva bug-uri sau erori. Probabil o reformatare completa si atenta ar rezolva.