| Easyscorpions a întrebat:

Am reinstalat Windows 7 pe PC, insa am realizat ca nu am Local Disk D, cu toate ca am facut partitia. Tin sa mentionez ca exista partitia C cu cei 100GB selectati de mine. Care ar fi problema? Si cum o pot rezolva? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca pe partitia D care nu mai exista sunt date care trebuie recuperate, se poate folosi http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
pentru a recupera acea partitie.

Daca nu sunt date de recuperat de pe partitia D, atunci se poate face partitia D fie cu programul de mai sus, fie cu Disk Management din Windows.

(In spatiul liber se creaza o partitie logica D.)

| Easyscorpions explică:

Disk Management a fost prima optiune pe care am incercat-o imediat dupa instalare, dar nu am rezolvat nimic. O sa incerc cu programul sugerat. Multumesc!