| mafiaa a întrebat:

Am o problema cu HDD-UL, imi arata ambele partitii pline desi nu sunt, am reinstalat windows-ul in speranta ca isi va reveni, Local Disk D e ok, dar Local Disk C e din nou plin la 1-2 zile dupa reinstalarea windows-ului. Am incercat disk clean up, defragmentare, aproape orice, am folosit si WinDirStat pentru a vedea ce imi ocupa atata spatiu si nu imi arata nici macar cu acel program. E posibil sa fie HDD-ul defect? !

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce programe ai instalat. Hdd-ul defect daca e ceva nu merge, nu se scrie singur laughing

| mafiaa explică (pentru sltlp):

Am inteles ca se poate intampla asta din cauza unor bug-uri ale HDD-ului sau ceva de genu

| sltlp a răspuns (pentru mafiaa):

Prostii, nu exista asa ceva. Unde ai gasit informatia de "bug al hdd-ului"?
Vezi ce programe ai. Vezi descarcarile, si ce e in temp. Vezi ce programe folosesti.

| mafiaa explică (pentru sltlp):

Selectez tot ce am in C, dau proprietati si imi arata ca am doar 13Gb, partitia e de 32, Restul de 19-20 GB unde sunt?

| sltlp a răspuns (pentru mafiaa):

ACtiveaza sa vezi folderele ascunse.
2. CE pc ai tu de inca poti sa lasi C-ul de 32 gb?(Sau os)
3. Incarca cu alt os.

| mafiaa explică (pentru sltlp):

Nu stiu cum sa le activez. Imi tot gaseste virusi in app data/temp dar acel folder e ascuns. Am un pc destul de bun dar am HDD-ul mic, de doar 80GB. P.S. nu stiu ce e ala os

| mafiaa explică (pentru sltlp):

Am reusit intr-un final sa le activez dar tot lipsesc 13GB

| sltlp a răspuns (pentru mafiaa):

Încearcă cu alt os.

| Jipa95 a răspuns:

Cand ai instalat windows-ul te-ai asigurat ca ai formatat ambele partitii pentru a elibera memoria ocupata, sau ai instalat windows peste windows?

| mafiaa explică (pentru Jipa95):

Am formatat ambele partitii