| Cristi99ch a întrebat:

am o tableta Samsung galaxy tab 2 si cand o pun la incarcat imi apare ca este in priza dar bateria e taiata de un X si nu se incarca.Ce as putea sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Alrawan a răspuns:

Ar trebui să mergi cu ea să vadă ei ce are happy Să fie sigur thinking Să nu faci ceva mai rău big grin

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Este foarte ciudat sa ti se intample asta acum, de obicei asta se intampla doar la bateriile batrane, care au stat conectate la priza foarte mult timp.Nu mai ai ce face cu bateria, trebuie sa cumperi una noua, sau daca ai garantie, mergi si da-le-o de cap. Daca te intreaba cum ai folosit-o, bineinteles, vei spune ca ai pus-o la incarcat atunci cand te avertiza ca nu mai ai baterie, si ai scos-o de la incarcat imediat ce anunta ca a terminat de incarcat, de fiecare data. Altfel vor putea spune ca ai folosit-o incorect si sa trebuiasca sa platesti, chiar daca ai garantie.

| victor73 a răspuns:

Duo la reperat

| Velicu_Marian_1975 a răspuns:

Salut Cristi99ch.
Am si eu aceeas problema doar ca la mine o data la 20-30 de conectari se mai si incarca, eu sting tableta si se incarca normal dar de la 5% pana la 100% dureaza 10-12 ore.Mentionez ca am cumparat-o la 05.11. 2012. Daca vreau sa o las la garantie dureaza 6 saptamani.Te rog daca ai gasit o solutie sa-mi zici si mie

| Cristi99ch explică (pentru Velicu_Marian_1975):

Eu am dus-o la garantie si mi-au schimbat cablul si acum se incarca perfect