| bogdan929 a întrebat:

SALL TPU! Am si eu o problema cu calculatorul cand il deschid imi apare aceasta eroare : floppy disk(s) fail (40) si trebuie sa dau f1 sa se deschid stiti cumva cum repar aceasta problema ca am umblat si in bios la adveced bios features-boot up floppy seek si am setat disabled si era enabled daca stiti cum sa o repar primeste funda multumesc

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ai dezactivat controlerul de flopy din bios dar sistemul fiind windows(și mai tont la recunoașterea hardware-ului și schimbărilor acestuia) cauta acel contoler și fiind dezactivat nu îl mai gasește.De asta îți dă eroarea asta. Încearcă să dai disablet la flopy și din device manager.Succes

1 răspuns:
| shannygelu a răspuns:

Din prima pagina din bios dezactivezi floppy