| AAAdelin a întrebat:

Am un router wireless TP-LINK WR740N si problema este ca mi se deconecteaza singur dupa o perioada mai mica sau mai mare de timp. El incearca sa se reconecteze insa trebuie sa scot si sa reintroduc cablu de net mereu cand face asa. Este foarte incomod mai ales ca folosesc mai multe dispozitive la acea retea. Care ar putea fi problema si cum as putea sa o remediez? Am mai avut problema asta, dar a trecut de la sine in timp, dar acum e foarte stresant!
V-a rog ajutor!

4 răspunsuri:
| Marius_Spataru_1985 a răspuns:

Nu e de la rooter, provideru tau de net e problema, daca ai alta retea decat rds, trebuie sa Ii anunti sa iti aprobe macul de pe rooterul wierless, am avut aceeiasi problema, si se deconecteaza cand dai restart sau 2 orelaughing

| AAAdelin explică (pentru Marius_Spataru_1985):

Eu am net de la RDS. Ce ar putea avea? de obicei nu am problema asta. nici mcar 2 ore nu ma tine!

| Marius_Spataru_1985 a răspuns:

Suna la ei si explica problema, te ghideaza ei, poate pentru zona ta trebuie si alte setari.

| raluk2013 a răspuns:

Am inteles ca esti client RDS deci ai o conexiune PPPoE.
Problema ar putea fi de la setarile routerului tau nu de la provider.
Verifica cei 2 parametri "Connect on Demand" si "Keep alive". Detalii despre valorile acestor parametri gasesti in help-ul routerului sau in manualul lui.