| Edy50 a întrebat:

Am un router TP-LINK WR740N, abia l-am achizitionat.Problema este urmatoarea:cand ma conectez cu telefonul la Wi-Fi, Wi-Fi-ul merge cam 10-15 minute dupa care ma deconecteaza de pe telefon, si ca sa ma pot reconecta ca altfel nu pot, trebuie sa repornesc router-ul.Stie cineva care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ti-as sugera sa faci un update la router, dar daca zici ca nu te pricepi, mai bine nu, sa nu il strici definitiv. Desi cred ca e ceva de configurare...

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.emag.ro/......EN772BBBM/

numa pareri bune, poate fi de vina telu tau sau netul tau sau router nu stiu

| Edy50 explică (pentru RAY):

Am incercat pe 3 telefoane si tot asa face...

| RAY a răspuns (pentru Edy50):

Atunci e de vina acel roterul, netul merge bine in pc?

| Edy50 explică (pentru RAY):

Da

| RAY a răspuns (pentru Edy50):

Asa calitate asa pret edy

| mariusika31 a răspuns:

Stiu eu. Trebuie sa il configurezi pe WPA 2Personal sa fie ok happy

| Edy50 explică (pentru mariusika31):

L-am resetat la setarile din fabrica problema persista

| NeyLyo10 a răspuns:

Cred că este vina routerului, poate sa fie defect sau telefonul nu poate fi compatibil.

| Edy50 explică (pentru NeyLyo10):

3 telefoane, acelasi rezultat posibil sa trimit routerul la garantie

| mariusika31 a răspuns (pentru Edy50):

Pai setarile lui din fabrica nu sunt ok de aia trebuie configurat happy

| Edy50 explică (pentru mariusika31):

Nu prea ma pricep asa ca ma dau batut

| sltlp a răspuns (pentru Edy50):

Ti-as sugera sa faci un update la router, dar daca zici ca nu te pricepi, mai bine nu, sa nu il strici definitiv. Desi cred ca e ceva de configurare...