| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta vreau sa imi iau un telefon nou cu tastatura full qwerty neaparat! Telefoanele cu touch sunt mai mult pentru fete deoarece trebuie sa le c-am ti in puf. Eu as vrea sa iau un telefon dintre cele doua : Blackberry 8520 si Nokia e5. Ce i-mi recomandati? As vrea (daca se pote ) sa aveti pareri pro si contra bine argumentate. DAU FUNDA 100% CELUI MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| Ch33ri0s a răspuns:

Ok..Deci..La BlackBerry 8520 ai toate datele necesare aici http://www.gsmarena.com/blackberry_curve_8520-2889.php
si pentru Nokia e5 ai aici http://www.gsmarena.com/nokia_e5-3198.php
As alege BlackBerry`u pentru sistemul de operare deoarece m-am cam saturat de symbian... Dar Nokia e5 are si camera mai buna..Si primesti gratis si un card de 2 GB..Intr`adevar..Nokia e5 e mai scump. Dar l`as prefera in locul blackberryului.:)

3 răspunsuri:
| sammyr a răspuns:

Sincer eu am c3 din august e foarte bun daca esti impatimit al mesajelor mi-a cazut de vre'o 2-3 ori dupa masa jos pe gresie si nu a avut mai nimic si nici nu e prea scump are Wi-Fi etc. acum depinde pentru ce iti trebuie sa te joci sau altceva

| Cipy23 a răspuns:

Multumesc pentru raspunauri.Eu as vrea sa i-mi i-au untelefon cu full qwerty care sa detina urmatoarele elemente : 1.Sa aibe un aspect "m-ai interesant" 2.Sa acriu mesaje usor si rapid 3.As vrea sa pot baga si niste aplicati si jocuri 4.Sa vina cu un meniu prietenos.ai usor de acceaat 5.Sa pot face niste poze cat de cat bune (nu ma intereseaza calitatea pozelor ) Si sa reziste la zgirieturi sau cazaturi asta optional. Dar vreau sa stiu daca se mentine in acelasi stadiu de cand l-am cumparat pana peste 1an.

| BOLOR a răspuns:

Blackberry, You won't regret it!