Întrebare recomandată | xBro a întrebat:

astazi mi-am pus o noua pasta termoconductoare pe procesor, iar temperatura mea in full load este 50-55 C si in idle este 40-45, credeti ca este bine?, ce mi-ati recomanda daca nu este buna temperatura?, sa iau 1 cooler cu rpm-urile mai mare? ( are 2200 RPM pe minut coolerul meu ) astept sfaturile dumneavoastra ( Cel ce raspunde mai detaliat va primi funda ) Astept un raspuns cat mai rapid si cat mai detaliat

3 răspunsuri:
| xBro explică:

Aha, am inteles si apropo am pc happy [ am uitat sa precisez]

| Pumba a răspuns:

Ca si temperatura este OK. Poti folosi un Cooler-Pad daca crezi ca este necesar, il ajuta oarecum, dar nu fenomenal de mult[asta doar pentru laptop]. Tot ce trebuie sa faci este sa ai grija sa fie in permanenta curat[cand trage aer, iti dai seama ca intra si scame, par etc. care ingreuneaza racirea si totodata scad media de viata a jucariei], in rest, toate cele bune!

| xBro explică (pentru Pumba):

M-am mai consultat si cu altii specialisti si tot la fel mi-au zis sa ma uit macar de 2-3 ori pe luna in el si sa il curat cat mai bine de praf ca ingreuneaza racirea procesorului, oricum mersi de parere happy