| xBro a întrebat:

in urma cu 5 zile mi-am pus o noua pasta termoconductoare pe procesor, l-am sters de praf iar temperatura in full load nu depasea de 55 C, acuma imi ajunge la 60 C in full load

Am procesor AMD Athlon[tm] 7550 Dual - Core 2.50 Ghz, Socket AM2+ [940]

Coolerul este urmatorul - http://www.altex.ro/......d-2100-rpm

Dar rotatiile ajung pana la 2350 [ maxim ]

Ce sa fac? Ca stiu ca aceasta temperatura pentru procesorul AMD [ 60 C ] nu este una normala, Va rog ajutati-ma, Pasta termoconductoare este aplicata corect [ am pus cat un bob de mazare si l-am intins pe tot procesorul, practit l-am pictat ] DAU FUNDA, CAT MAI URGENT!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu depaseste 70 grade este OK. E o temperatura normala pentru Full Load! Poate un air flow sa instalezi daca mai ai loc, sa aerisesti carcasa.Vezi daca ai in Bios optiunea Smart FAN, daca este dezactiveaz-o.